Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Dziadom nie, kobietom tak

Wiktor Świetlik

Szczyt politycznej poprawności? Dokonanie sztucznego zapłodnienia po to, żeby potem przeprowadzić aborcję.

 

Debaty poselskie są coraz bardziej budujące. Jak choćby ta (za „Superstacją") pomiędzy Julią Piterą a posłem Marcinem Mastalerkiem z PiS: „ – Pan niczego nie dokonał. – A pani czego dokonała? Wykryła pani dorsza za 7 zł! – Bo pan miał takiego dziadowskiego ministra, że sobie nie kupił dorsza za własne!". Dobry minister, nie dziadowski, przez cztery lata pisze ustawę antykorupcyjną i nie potrafi jej napisać.

Jarosław Gowin ma w tym tygodniu ogłosić wojnę z kolejną korporacją.

Tym razem z notariuszami – o to, by dopuszczali więcej osób do zawodu. Pozostaje pytanie, czy Gowin ma szanse na zwycięstwo, czy wychodzi z założenia: jeśli wylecieć, to z fajerwerkami.

W końcu średnia czasu zasiadania w tym ministerstwie za rządów PO wynosi nieco ponad rok. Ponoć Bartosz Arłukowicz rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury dotyczącego byłego szefa NFZ, któremu zarzuca się, że wykorzystując zacną funkcję, sam siebie zwalniał z płacenia pieniędzy komornikowi.

Widać, że Arłukowicz od niedawna jest w Platformie, gdzie w końcu nie takie rzeczy się działy.

PiS-owcy podskoczyli z uciechy, że dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung" przyznał po latach rację Jarosławowi Kaczyńskiemu w sprawie istnienia w Polsce przestępczych układów władzy, czyli „czworokąta bermudzkiego". Tylko jak wy teraz panowie wyjaśnicie elektoratowi, że Niemcy chwalą prezesa?

Skansen narodowy, jakim jest Poczta Polska, miał zyskać prywatnych konkurentów w wyniku czegoś, co nazwano „liberalizacją rynku usług pocztowych." Liberalizacja wygląda następująco: był sobie przetarg na dostarczanie kierowcom mandatów. Mandat – wrażliwa sprawa, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia, by chronić dane osobowe. Poczta takich, jak wymagano w tym przetargu, nie miała. Więc co? Ogłosiła, że jest w konsorcjum ze spółką, która uprawnienia ma, i przetarg oczywiście wygrała. Liberalizm po polsku bywa nader podobny do kapitalizmu po rusku.

A drogi premier jesienią planuje coś, czego jeszcze nie było. Nowe otwarcie! Nowe otwarcie ma być skierowane przede wszystkim do kobiet. PO będzie traktować panie z troską Michała Boniego, autora koncepcji reformy emerytalnej, i z elegancją Stefana „Won!" Niesiołowskiego.

Ale jednak bez Roberta Węgrzyna, specjalisty od patrzenia na lesbijki, to nie będzie to samo.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy