Najnowsza interwencja Uważam Rze

Produkcja analfabetów

Piszecie często o katastrofalnej sytuacji w polskiej oświacie. [...] Uważam, że oświatowi decydenci dążą do tego, aby gimnazja i licea kończyło 80 proc. analfabetów.

Aby do tego dojść, należy ustalić odpowiednie minima programowe z poszczególnych przedmiotów:

1. Z matematyki powinien rachować bez kalkulatora do 20.

2. Z historii wystarczy, aby wiedział, że „obozy śmierci" były „polskie", a zakładali je naziści, czyli bliżej nieokreślony dziki lud.

3. Z języka polskiego najlepiej, jakby nic nie wiedział. Wystarczy, aby znał litery, by jak małpa cieszył się i tylko grał na komputerze.

Tylko taki zestaw będzie w pełni zgodny z europejskimi standardami. I za to pan premier odbierze w Berlinie kolejną nagrodę.

Tadeusz Żmuda, Krotoszyn

Cóż, jeszcze kilka lat temu uznalibyśmy tę wizję za zbyt czarną. Ale dzisiaj – ku temu to właśnie zmierza. Ministrowie edukacji już nawet nie ukrywają, że ich celem jest radykalne obniżenie poziomu i jak najszybsze wypchnięcie młodych na rynek pracy. Najlepiej niemiecki.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE