Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Igor Zalewski, Robert Mazurek

Hura! Wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu! Donald Tusk osobiście pokieruje resortem rolnictwa. Taki specjalista od robienia wiochy na pewno da sobie radę!

Z życia koalicji

Hura! Wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu! Donald Tusk osobiście pokieruje resortem rolnictwa. Taki specjalista od robienia wiochy na pewno da sobie radę!

Jak doszło do tego tak szczęśliwego rozwiązania? To efekt afery. A było tak: u niejakiego Serafina pewien ludowiec szczerze opowiadał, co i jak. Że kasa, rodzina, partyjniactwo, złodziejstwo, ruja i porubstwo. Wszystko to nagrano na kamerę, a nagranie przeciekło do mediów. I wielka sensacja się zrobiła, czego zupełnie nie rozumiemy. Przecież absolutnie wszyscy wiedzieli, że chłopy to... chłopy.

Nas najbardziej urzekło, że Serafin nic nie wiedział o ukrytej kamerze. Bo do niego do biura każdy może wejść, ustawić jakiś elektroniczny gadżet, włączyć, wyjść, a potem wrócić i zabrać sprzęt. Jak się ci ludowcy wyrobili? Jeszcze niedawno z kosą gonili, gdy im zaorał miedzę, a teraz... To się nazywa transparentność!

Głównym negatywnym bohaterem nagrań był minister rolnictwa Marek Sawicki, więc sensacyjne materiały ochrzczono mianem taśm Sawickiego. Kompletnie bez sensu, bo taśmy należały do tego, kto chciał Sawickiego wykończyć, a nie do biednego ministra. Jeśli zatem nie były to taśmy Serafina, który – przypomnijmy – nic nie wiedział o kamerze w swoim gabinecie, to czyje? Bo tym razem Michnik jest niewinny.

Narzuca się, że Pawlaka, który miał interes w tym, żeby wykończyć rywala do prezesowskiego stołka. W kryminałach jednak pada zazwyczaj takie zdanie: to zbyt proste rozwiązanie. Ale jeśli podejrzani sami są prości jak konstrukcja cepa?

W każdym razie Marek Sawicki złożył dymisję, a tę – uwaga, uwaga – przyjęła Jego Tuskowskość. Cóż za zapierająca dech w piersiach decyzja!

Swoją drogą Sawicki złożył dymisję rekordowo szybko. W przeciwieństwie do kolesiów z „lepszych" partii niż PSL nie certolił się, nie oddawał do dyspozycji, tylko wziął i złożył. Naprawdę kiepsko musi być z Polską, skoro ludowcy wytyczają standardy.

A jeszcze nie tak dawno – podczas mistrzostw Europy – Sawicki zachwalał w telewizji swoje dokonania i dowodził, jak świetnie jest z polskim rolnictwem. Na potwierdzenie jego słów w klipie pojawiały się wyjątkowo dorodne krowy. Jeśli prawdziwe jest powiedzenie o tych zwierzętach (że nie zmieniają poglądów), to były minister wciąż może liczyć na ich wsparcie. I co pan na to, wicepremierze Pawlak?

Niby nic zaskakującego, ale... Jesienią na antenę Eski Rock ma wrócić Kuba Wojewódzki, ale już bez Figurskiego. Tacy przyjaciele, a kariera okazała się ważniejsza. Jak to jednak pozory nie mylą.

Przy okazji taśm Sawickiego z niebytu wynurzyła się na chwilę Julia Pitera i ogłosiła, że ona dawno już apelowała, żeby zwracać uwagę na raporty NIK, „które pokrywają się kurzem". Pani Julio Wstyd, że nie wie pani, iż NIK to instytucja tendencyjna i sterowana politycznie.

Nic dziwnego, że Jego Tuskowskość nie zwracała uwagi na pani słowa. Zresztą nikt nie zwracał.

Z życia opozycji

Zbyniek Ziobro, właściciel Solidarnej Kury sp. z o.o. czy jakoś podobnie, postanowił ochrzcić Delfina Ziobrę. Oczywiście nie obyło się bez tabloidów, inaczej sakrament może i byłby ważny, ale okazja do lansu zmarnowana. Dziecię chrzcił znany z nieustannego jednoczenia prawicy ksiądz Maj. Malec na chrzcie dostał imiona Jan Jerzy oraz – w prezencie od posłów SP – portret. Znając panujące tam stosunki, mniemamy, iż był to portret ojca na białym koniu.

Ale to nie koniec cudów. Siedzą państwo? Czytajcie więc dalej. Otóż zdaniem dopuszczonego do ustawki „Super Expressu" Delfin Ziobro, ledwie ośmiomiesięczny, podczas chrztu świętego zaczął mówić. Według posła Golby powiedział „Mama". No co wy, Golba, do Zbyńka?! Niemożliwe! Zdaniem pozostałych gości Delfin Ziobro wygłosił ważne oświadczenie polityczne, nakreślił rychłą perspektywę zwycięstwa oraz wezwał do głosowania na ojca.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe