Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Strasburg pyta o umowę

Gabinet Donalda Tuska otrzymał pismo z Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, w którym sędziowie żądają udostępnienia dokumentów, jakie miałyby zezwolić amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej na przetrzymywanie w naszym kraju ludzi podejrzanych o terroryzm. Rząd powinien odpowiedzieć do 5 września.

 

Trybunał pyta m.in. o to, czy istnieje umowa między Polską a USA o organizacji specjalnego więzienia w naszym kraju. Chce także wyjaśnień, na jakiej podstawie Saudyjczykowi Abd al-Rahimowi al-Nashiriemu przyznano w polskim śledztwie status pokrzywdzonego.

Trybunał oficjalnie zwrócił się o wyjaśnienia po skardze złożonej przeciwko Polsce właśnie przez

Al-Nashiriego. Twierdzi on, że był przetrzymywany i torturowany przez CIA w naszym kraju. Fakt, że Trybunał kieruje prośbę do polskiego rządu, oznacza, iż niemal na pewno w Strasburgu zapadnie w tej sprawie wyrok.     —e.ł., j.s.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej