Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Berlinska olimpiada z 1936 r. przepelniona byla nazistowska propaganda

Igrzyska w 26 obrazach

Łukasz Majchrzyk

Ateny 1896

Igrzyska wskrzeszono po ponad 1500 latach przerwy. Nie udałoby się to, gdyby nie pomysł barona Pierre'a de Coubertina i pieniądze greckiego milionera Georgiosa Averoffa, który sfinansował remont stadionu Panathinaiko.

Paryż 1900

Odbywały się w czasie wystawy światowej i były dodatkiem do tej imprezy. To były jeszcze czasy, kiedy sportowcom z USA zakazywano startów w niedzielę, a wydarzeniem był pierwszy złoty medal dla kobiety – żeglarki Heleny de Pourtales.

Saint Louis 1904

Dotarło tu niewielu sportowców spoza USA. Zadecydowały: odległość i wojna rosyjsko-japońska, która jeszcze pogłębiła trudności w podróżowaniu. Znów, tak jak cztery lata wcześniej w Paryżu, igrzyska połączono z wystawą światową.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe