Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Jak sobie poradzić bez kabelka

Igor Zalewski

Kradzież czegoś, co właściwie nie istnieje, nie jest chyba kradzieżą

Nie ukradłem i źle zrobiłem. Ostatnio, po raz pierwszy od czasów przedszkola, miałem ochotę coś ukraść. To było w supermarkecie elektronicznym i wiedziałem, że tylko przestępstwo zapewni mi to, czego pragnę. Niestety, sumienie jedną ręką chwyciło mnie za gardło, drugą nacisnęło na żołądek i zrezygnowałem.

Zabawne, że chodziło o drobiazg. Nie jestem na tyle głupi, by planować kradzież telewizora plazmowego albo systemu kina domowego. Poszukiwałem jedynie kabelka do przenośnego DVD, dzięki któremu nasze dziecko mogłoby obejrzeć w samochodzie piąty sezon „Strażaka Sama" i dzięki temu nabrać szacunku do tej szlachetnej profesji oraz przetrwać wyjazd na wakacje.

Oczywiście chciałem ten kabelek kupić. Sam go jednak nie znalazłem, więc postanowiłem odnaleźć sprzedawcę. Dopadłem jednego, który ukrywał się za sokowirówkami, ale ten wykręcił się od pomocy, twierdząc, że wtyczki to nie jego broszka. Zdradziecko wskazał jednak kolegę, który przyczaił się w zaułku telewizyjnym i nie miał gdzie uciekać. Kiedy jednak wyjaśniłem mu dokładnie, o co chodzi, odetchnął z ulgą, radośnie zapewnił mnie, że takich kabelków sklep nie posiada i czmychnął ku lodówkom.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE