Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Pokonać rozłąkę

Marzena Nykiel

Pierwszy obóz, pierwsza kolonia. Co robić, gdy dziecko panikuje, tęskni i prosi, by po nie przyjechać i zabrać je do domu?

Pierwszy samodzielny wakacyjny wyjazd zwykle łączy się z ryzykiem nieodnalezienia się dziecka w nowej sytuacji. Zdarza się, że mimo starań rodziców i długotrwałych przygotowań na miejscu biorą górę emocje związane z kumulacją nowych zjawisk. Najważniejsze, by na panikę dziecka nie odpowiadać własną – radzą eksperci.

– Jeśli dziecko jest przestraszone i płacze, to zawsze trzeba sprawdzić, co takiego niepokojącego dzieje się na wyjeździe – mówi psycholog Bogna Białecka, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii oraz mama czworga dzieci. – Możliwe, że rzeczywiście ktoś mu dokucza i czuje się prześladowane. Nie można więc z góry stwierdzić, że tęsknota jest rzeczą normalną, a dziecko musi ją przezwyciężyć, by zmężnieć, lecz trzeba przede wszystkim sprawdzić, co się dzieje – podkreśla.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe