Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z religijną nietolerancją?

Szewach Weiss

Michael Ben-Ari, który zniszczył i wyrzucił ostatnio Nowy Testament, jest dla państwa izraelskiego i narodu żydowskiego powodem do wstydu.

Ekstremistyczna Unia Narodowa, do której należy, ma czterech na 120 posłów w Knesecie. Takich marginalnych partii mieliśmy wiele. Czyn ten jest niezgodny z naszymi prawami.

W komisji etyki parlamentarnej Knesetu rozstrzygana jest właśnie jego sprawa.

Wiadomo, że religia ma także znaczenie w konflikcie izraelsko-palestyńskim i izraelsko-islamskim. To walka ekstremistów przeciwko judeochrześcijaństwu. Symbolem tego konfliktu jest Jerozolima, miejsce dramatycznego napięcia między trzema religiami. Nieraz to napięcie objawia się wybuchającymi bombami. Izrael i jego społeczeństwo szanuje jednak święte miejsca w Jerozolimie i walczy przeciwko wszystkim kryminalistom tworzącym prowokacje na tle religijnym.

Z tego punktu widzenia działania Michaela Ben-Ariego są nie tylko antyhumanistyczne, ale także antyizraelskie i antyżydowskie. Naród żydow-ski był ofiarą rasizmu i antysemityzmu mających podłoże religijne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?