Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Dookoła kierownicy

Robert Przybylski

Wirtualne salony samochodowe wprowadza Audi. Pierwszy, otwarty w Londynie, nazywa się Audi Citi.

W pomieszczeniu zamiast aut są duże ekrany wyświetlające wizerunki samochodów naturalnej wielkości. Całe pomieszczenie jest kilkakrotnie mniejsze od klasycznej powierzchni wystawienniczej. Do końca 2015 r. Audi otworzy jeszcze 20 takich punktów w najdroższych metropoliach, oszczędzając na wynajmie pomieszczeń.

Mazda zaprezentuje jesienią hybrydową odmianę nowej Mazdy 6, w której zamiast litowo-jonowych akumulatorów zastosuje kondensatory. Ich główną zaletą w porównaniu z akumulatorami jest możliwość szybszego ładowania prądem o większym napięciu, dzięki czemu hybryda będzie odzyskiwać więcej energii podczas hamowania.

Blisko 7 proc. części samochodowych dostarczanych do fabryk jest wadliwych – to trzykrotnie mniej niż sześć lat temu – wynika z szacunków firmy Exact Systems, która zajmuje się kontrolą części do aut. Exact Systems skontrolowała w 2011 r. 270 mln części, blisko dwukrotnie więcej niż w 2010 r. Godzinne zatrzymanie linii produkcyjnej fabryki samochodów może kosztować nawet 1 mln zł.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej