Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Redakcje upadają, dziennikarstwo przetrwa

Eryk Mistewicz

Gdy wydawcy zwijają interes, wszystko zaczyna się od początku. Każdy w nowych mediach ma podobne szanse na zainteresowanie odbiorców

Kolejny człowiek znalazł się na bruku. Głos po lekkim winie, inaczej by przecież nie zadzwonił. Świetny, wybitny, utalentowany, nagradzany w świecie tradycyjnych mediów dokumentalista. Laureat telewizyjnego Wiktora. Dziś szuka jakiejkolwiek pracy. „Może przy szkoleniach medialnych?" – pyta.

Rozwiewam jego nadzieje: ten segment rynku nasycony jest jego kolegami, którzy prowadzą kilkugodzinne szkolenia dla prezesów za 200 zł. Że takie szkolenie jest bez sensu? A czy to ważne?

„A może przy nagrywaniu partyjnych konwentykli? Przecież znasz moje filmy, te nagradzane w Berlinie?" – znów nadzieja w głosie, ale mniejsza. Musi – jak dodaje już całkiem cicho – spłacić kredyt wzięty w czasie, gdy jeszcze były redakcje, etaty. Musi utrzymać rodzinę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy