Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Jak ukłuć nicość?

Krzysztof Feusette

Czym można dotknąć ludzi, którzy darzą uczuciami tylko samych siebie, a karierę budują na opluwaniu uczuć innych?

Kiedy człowiek czyta kolejne, zalatujące toaletą przenośną wypociny gwiazd i gwiazdeczek dziennikarstwa rozumianego jako zbijanie kapuchy na ciemnym ludzie palikotopodobnych, to chciałby się jakoś odgryźć. Najmocniej wtedy, gdy atakują to, co człowiekowi bliskie, dla niego ważne i na czym wiara w sens życia nawet ostatniego idioty się zasadza – wiarę właśnie, mówiąc językiem polityki – uczucia religijne, a po ludzku – najzwyklejsze na świecie wartości.

Pewnie, że najlepiej byłoby się pomodlić. Ale kiedy to robić, gdy ciągle przerywają, ciągle dopominają się uwagi i zainteresowania mas czytających, a im mniej tego zainteresowania, tym mocniej i na chama atakują bramy zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości, moralności, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka? Jarosław Kuźniar pisze z przyklejonym na gumę uśmiechem, że „Kościół strzelił sobie w obie stopy. Kule przeszły obok dziur już tam istniejących". Tomasz Machała porównuje się do Jezusa. „Jezus nosił Ewangelię przez trzy lata. My ewangelię nowej jakości reklamy w Internecie też musimy nosić kilka lat". Umiłowany przywódca Machały – Tomasz Lis – kokietuje swoje fanki kolejnym absurdalnym tekstem o księżach, a Joanna Senyszyn drwi z Agnieszki Radwańskiej, że, he he, nie wstydzi się Jezusa, a wstydzi się... ojczyzny. Ile lat musiałaby żyć Senyszyn, by dać Polsce choćby jeden procent tego, co dała jej już Radwańska? Szkoda słów.

Szymon Hołownia nie wytrzymał. Nie zgadzamy się w tysiącu spraw, ale mam wielki szacunek dla jego odejścia z „Newsweeka" na znak protestu przeciwko żenującym manipulacjom kierownictwa tego cotygodniowego czegoś.

Lis natychmiast zaatakował swojego byłego już felietonistę z furią rodem z „Folwarku zwierzęcego", Hołownia odpowiedział imponującym spokojem. Bo rzeczywiście, jak człowiek wierzący ma oddać ciosy ludziom, którzy bez przerwy atakują Boga, Kościół, księży? Jakie bożki musiałby obrazić? Tomasz Lis wierzy tylko w Tomasza Lisa, i to jemu oddaje co wieczór hołdy. Jarosław Kuźniar nie zna innego ołtarza niż lustro. Machała zaś... Przykro powiedzieć, ale ten nie wierzy chyba nawet w samego siebie.

A zatem jak ukłuć nicość? Oto jest pytanie. Jak dotknąć ludzi, którzy darzą uczuciami tylko siebie i własną karierę budowaną na opluwaniu uczuć innych? Hołownia udowodnił, że można. Po prostu wyszedł z toalety.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej