Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Na tropie korupcja w gumofilcach

Piotr Gursztyn

SP popiera ofiarną walkę CBA z nepotyzmem w województwie podlaskim

Z  najwyższym uznaniem przyjęliśmy wiadomość, że agentom CBA udało się zdekonspirować rekina nepotyzmu z Brańska, który był jednocześnie dyrektorem podstawówki i rady nadzorczej mleczarni (albo tartaku, jakoś tak). Parę dni temu był to główny news w kilku ogólnopolskich mediach.

Ten niewątpliwy sukces ukazuje słuszność ostatnich zaleceń najwyższych organów państwa, aby nepotyzmu i korupcji szukać u korzeni, czyli w sołectwach, gminach, we wsiach i w miasteczkach. Korupcja gumofilców jest problemem znacznie większym niż korupcja białych kołnierzyków. Walka z tą drugą – o ile w ogóle problem istnieje – jest tylko demagogią i populizmem.

To tyle o zaleceniach dla apolitycznych chłopców ministra Wojtunika. Teraz pokopiemy leżącego, czyli Solidarną Polskę. To niewielkie, ale barwne grono posłów nieustannie dostarcza malowniczych opowieści, chętnie później kolportowanych przez przyjaciół z PiS. Tak przy okazji: SP apeluje do posłów Sol-Polu o dostarczenie, w ramach rewanżu, opowieści z życia kaczystów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE