Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Między bułką a lokomotywą

Rafał A. Ziemkiewicz

Czy można wygrywać z ekonomiczną racjonalnością? Oczywiście. Problem w tym, że do czasu

Za PRL, jak wiadomo, drożały bułki, ale za to taniały lokomotywy. W ogólnym bilansie więc wszystko się zgadzało i władza nie mogła zrozumieć, dlaczego powstają jakieś społeczne niepokoje. To znaczy – mogła to zrozumieć tylko w jeden sposób: wywrotową działalnością finansowanych przez CIA agentów rewizjonizmu i imperializmu.

W III RP podjęto szereg przedsięwzięć równie nieliczących się z rachunkiem ekonomicznym, jak wielkie inwestycje „prylu". Tylko cel był nieco inny – wtedy realizacja planów podboju przez komunizm świata, więc głównie przemysł ciężki, teraz podtrzymanie sondażowych słupków, więc wszystko, co służy utrzymaniu poziomu życia i jego uatrakcyjnianiu.

Cyryl więc inny, ale metody te same. Władzy udało się zadać kłam „kwękoleniu" malkontentów uparcie dopytujących się o perspektywy utrzymania stadionów na kilkadziesiąt tysięcy widzów w kraju, w którym najważniejsze mecze ligowe ściągają góra kilkanaście tysięcy kibiców, a innych, wskutek podrzędności lokalnej piłki, się nie gra. Oto okazało się, że stadion w Trójmieście, na przykład, będzie opłacalny. Jakim sposobem? A takim, że 7 mln rocznie wyłoży na jego utrzymanie spółka dystrybuująca energię elektryczną.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO