Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Trzeźwiutki Korwin

Wiktor Świetlik

Amerykańscy prezydenci i kandydaci na prezydentów geniusz mają w oczach. Mitt Romney przyjechał do Polski i obfotografował się z Lechem Wałęsą, zapewniając w ten sposób kilkaset tysięcy polskich głosów Barackowi Obamie.

 

Procesy decyzyjne, komunikacja społeczna, zarządzanie krajem, wszystko obraca się w gruzowisko. Mamy przyczynę! Posłowie zwrócili uwagę na fakt, że jest za mało samochodów sejmowych. Jak się okazuje, niektórzy z wybrańców narodu na podwózkę muszą czekać nawet do kilkunastu minut! Wystarczy dokupić przedstawicielom narodu limuzyn i będziemy uratowani.

Szokująca informacja dnia z zeszłej środy. Podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego kilkadziesiąt osób z wielotysięcznych tłumów gwizdało na władze. W związku z tym pora, by prezydent zaczął pracować nad nową ustawą, która zabroni chodzić na Powązki w dniu 1 sierpnia, a palikociarnia zażąda delegalizacji Powstania Warszawskiego.

Rozmowa dziennikarzy Superstacji na papierosie:

– Dwa razy się wywrócił w studiu przed nagraniem i po nim. Za pierwszym razem złapała go prezenterka, za drugim zleciał.

– Pijany był?

– Nie, gdzie tam, trzeźwiutki, to po prostu Korwin.

Tomasz Lis skutecznie wyjaśnił Szymonowi Hołowni, że w Polsce można być tylko po stronie walczącej z Kościołem albo kościelnej.

Teraz należy oczekiwać, aż nasz nadcelebryta na dowód swojej konsekwencji dokona aktu apostazji, zadeklaruje, że po śmierci nie chce żadnych namaszczeń, a także publicznie przeprosi za łzy lane pod publiczkę po śmierci Jana Pawła II.

PSL wraca do PJN-owskiego pomysłu zakazania publikacji sondaży tuż przed wyborami. Uwzględniając, jak ludowcy są ostatnio masakrowani przez swojego koalicjanta, to by zostali w Sejmie, konieczny byłby chyba także całkowity zakaz publikowania wyników wyborów.

Po tym, jak poseł Łukasz Abgarowicz z PO wyjaśnił, że nie godzi się, by dzieci polityków wyjeżdżały na saksy za chlebem, wydawało się, że nic go już nie może przebić.

Jednak każdy rekord można pobić i ustalił go wyrastający na największego lizusa tej kadencji senator Jan Filip Libicki, który ni mniej, ni więcej pochwalił Michała Tuska i Daniela Kalembę za dzielne trzymanie się posad. Swoją drogą to ciekawe, że  lizusy orbitujące wokoło Tuska to byli działacze PiS.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?