Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Historyczny telegraf

Piotr Zychowicz

Westerplatte

Zmarł ostatni obrońca Westerplatte mjr Ignacy Skowron. Był jednym z tych żołnierzy, których heroizm i wola walki stały się symbolem bitności polskiego żołnierza we wrześniu 1939 r. Choć Westerplatte mieli bronić 24 godziny, utrzymali się na przez tydzień. Skowron po bitwie nie złożył broni. Podczas okupacji służył w ZWZ i AK. Rację mają ci, którzy mówią, że największym osiągnięciem II RP było wychowanie wspaniałego, patriotycznego młodego pokolenia. Jakie na tym polu „osiągnięcia" ma III RP, lepiej nie mówić.

Polacy i Żydzi

Głośno się zrobiło o książce „Inferno of Choices", którą promuje na świecie MSZ. Pisząc w skrócie, przedstawia ona Polaków z czasu wojny jako antysemitów i szmalcowników. To, że z pieniędzy polskich podatników nasz własny rząd uprawia antypolską propagandę, wydaje się być ponurym żartem. W całej sprawie jest jednak inny ciekawy wątek – osoba ministra Radosława Sikorskiego, jeszcze kilka lat temu uznawanego za nadzieję polskiej prawicy. Ależ ludzie się zmieniają!

Sowiecki wąglik

W USA wyszła właśnie monumentalna monografia „The Soviet Biological Weapons Program". Według autorów Związek Sowiecki w swoich planach wojennych przewidywał, że po zbombardowaniu amerykańskich miast pociskami nuklearnymi zaatakuje ruiny bronią biologiczną. W ten sposób zamordowani mieli zostać wszyscy ocaleli z atomowej zagłady. Przez cały okres zimnej wojny sowieccy naukowcy pracowali między innymi nad wytworzeniem olbrzymiej ilości wąglika. Autorzy książki przestrzegają, że spore zapasy tej broni nigdy nie zostały zniszczone i nadal znajdują się w rosyjskich arsenałach.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy