Najnowsza interwencja Uważam Rze

Historia

Zdaniem brytyjskiego polityka Edgara Vincenta D?Abernona Bitwa Warszawska byla jednym z przelomowych starc zbrojnych w dziejach ludzkosci

Za kulisami Cudu

Wojciech Lada

Wspomnienie o Bitwie Warszawskiej 1920 roku | Tak mógłby wyglądać wywiad z Józefem Piłsudskim, naczelnikiem państwa

Panie Marszałku, sporo się mówi, że autorem planu obrony Warszawy, zawartego w rozkazie z 6 sierpnia, był w rzeczywistości gen. Tadeusz Rozwadowski. Jak skomentuje pan te opinie?

Przede wszystkim sprostować chcę dziwaczne twierdzenie, jakoby z tą datą związana była jakaś rada wojenna, gdyż wszystkie zasadnicze decyzje w ciągu wojny podejmowałem sam, nie zwołując żadnej rady.

Na rozkazie widnieje jednak podpis gen. Rozwadowskiego.

Najbliżej mnie stali w owe czasy trzej panowie: gen. Rozwadowski, jako szef sztabu, gen. Sosnkowski, jako minister wojny, i świeżo przybyły gen. Weygand, jako doradca techniczny misji francusko-angielskiej, przysłanej w tym groźnym dla nas czasie. Opinie tych panów o sytuacji były, jak zwykle, nadzwyczaj rozbieżne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO