Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Igor Zalewski, Robert Mazurek

Aha, no i w grę wchodzi odegranie się na „Gazecie Polskiej", która nie darzyła secesjonistów z PiS szczególnym uczuciem. No to jej się teraz dostało za komercjalizowanie tragedii smoleńskiej. Obawiamy się, że w ramach retorsji Ziobro może zostać uznany za ruskiego szpiega.

A tak przy okazji. Chodzą takie wieści, że PiS odpala czasem trochę kasy swojej ulubionej gazecie, co – zdaje się – nie jest do końca zgodne z prawem. Zżera to tego i owego poczciwca we władzach PiS (a owszem, są tam tacy), a co więcej – tematem zajęły się rozmaite pismaki. Tak po przyjacielsku i życzliwie – ostrzegamy.

Posłanka Krystyna Pawłowicz z PiS stwierdziła nieoczekiwanie, że śmierć Madzi to efekt stylu życia, jaki lansują feministki. Gwoli drobnej polemiki: w XVIII-wiecznym Paryżu, grubo przed rewolucją, funkcjonował specjalny miejski urzędnik, który rankiem zbierał z ulic porzucone noworodki. Nie jesteśmy profesorami, ale feministek chyba wtedy jeszcze nie było.

Coś nam się zdaje, że PiS-owcy kompletnie przespali sprawę Amber Gold. Ale może to i dobrze. Gdyby zaczęli dużo gadać, znowu by jakieś głupoty nawygadywali.

A tak tylko Mariusz Błaszczak bąknął coś o skandalu, a poseł Marek Mastalerek wysłał do premiera 45 pytań dotyczących jego syna. Czyżby sam miał dorastające dziecko?

Może działacze PiS nie są zbyt aktywni, bo robią karierę za Atlantykiem? Na przykład w Kanadzie można się wybrać na organizowany przez sympatyków Prawa i Sprawiedliwości „Bankiet dla patriotów". W programie same tuzy estrady: Jan Pietrzak, Ewa Stankiewicz oraz – uwaga, uwaga! – Artur Górski.

A wszystko za jedyne 71 dol.! Jeżeli to dolary kanadyjskie, to po prostu darmo. Górski jest wart każdych pieniędzy!

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej