Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wyssane z prasy

Krzysztof Feusette

Kuba Wojewódzki, autorytet w dziedzinie gwałtów i rasizmu, udzielił wywiadu magazynowi „Exklusiv", w którym po raz setny wylał swoje fobie, lęki i kompleksy.

Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że Wojewódzki znowu się ośmieszył, zdradzając, że nie ma zielonego pojęcia na tematy, o których mówi. „Jak się patrzy na prawicę i lewicę na Zachodzie, różnice są niewielkie, u nas to jest przepaść" – sadzi swe mądrości blisko 50-letni chłopiec z TVN. „Patriotyzm jest przymiotem ludzi małych i mściwych. Boję się słowa »patriotyzm«. Kiedy naprzeciwko domu mojej mamy postawiono pomnik Dmowskiego, który słowo »naród« odmieniał przez wszystkie przypadki, to ścierpła mi skóra. Czytaliście »Myśli nowoczesnego Polaka«? On tam podjął się analizy fenomenu Hitlera, który robiąc porządek we własnym kraju, musiał wyrzucić z niego Żydów. Ten agresywny facet stoi sobie teraz naprzeciwko Łazienek Królewskich". Problem w tym, że Wojewódzki bredzi. Swoje „Myśli nowoczesnego Polaka" Roman Dmowski opublikował w... 1902 r., kiedy Adolf Hitler miał 13 lat. Dmowski nawet nie wspomina o nim w swojej książce. Która to już kompromitacja Wojewódzkiego? Oj tam, oj tam, nic się nie stało, Pinokio, nic się nie stało.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?