Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z komunikacją w Warszawie?

Krzysztof Feusette

Kolejne optymistyczne wieści płyną do nas, i to w sensie dosłownym, z polskiej stolicy, gdzie robotnicy wykuwający drugą linię warszawskiego metra natrafili najpierw na 300-tonową bombę z czasów II wojny światowej, a zaraz potem – na ciek wodny, o którego istnieniu nie śniło się nawet wielkomiejskim geologom.

Budowa II linii metra miała się zakończyć w ostatnim kwartale 2013 r., dziś eksperci wskazują już termin o rok późniejszy, ale od razu dodają, że „jak dobrze pójdzie". Oczywiście wszystkiemu winny jest wspomniany ciek, nie ma za to winnych wśród ludzi – jak poinformowała nieoceniona w takich sytuacjach stacja TVN24.

Całe to zamieszanie wywołało w Warszawie dwusetny w tym roku paraliż komunikacyjny, a rzecz – dodajmy – dzieje się podczas wakacji, gdy stolica znacząco pustoszeje.

Jak wygląda to miasto w normalnym cyklu produkcyjnym, pokazuje raport holenderskiej firmy TomTom, według którego Warszawa jest... najbardziej zakorkowanym miastem w Europie.

Ze swojej strony, po naradach z redakcyjnymi kolegami, proponuję i tę porażkę przekuć w wielki, historyczny sukces prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Okiełznajmy ten ciek, zróbmy z Warszawy drugą Wenecję, a taksówkarzy, którzy nie chcą się zderegulować, przeróbmy w prześlicznych gondolierów. Od razu zrobi się europejsko.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez