Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Na ulicach Libii entuzjazm i radosc z odzyskania wolnosci coraz czesciej wyrazaja takze kobiety

Ludzie otworzyli usta

Jerzy Haszczyński

Wywiad z Hishamem Matarem, pisarzem związanym z Libią

Urodził się pan w Nowym Jorku, mieszka pan w Londynie, ale pisze o Libii. Czy można powiedzieć, że Libia to pana kraj? Czy czuje się pan pisarzem libijskim?

Jestem przywiązany do tych wszystkich miejsc, byłoby więc dziwne, gdybym nie był. Ale jestem instynktownie obojętny na takie sposoby definiowania siebie. Nazwisko, rasa, narodowość – to wszystko ciekawe, ale są to niepełne sposoby określania tego, co nazywamy sobą. Lepsza jest do tego literatura i sztuka w ogóle, bo nawet jeśli się nie da uzyskać odpowiedzi, to takie akurat niepowodzenie jest cenne.

Pisarzy mieszkających w Londynie czy urodzonych w Nowym Jorku jest wielu. Ale pan ma szansę stworzyć literacką wizję Libii, kraju, który się zmienia i interesuje świat, także Polskę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość