Najnowsza interwencja Uważam Rze

Dynamit w rozmiarze XXL

Robert Przybylski

Wielki SUV z ogromnym, 400-konnym silnikiem to pomysł Amerykanów: łączą w ten sposób osiągi sportowych aut z możliwością jazdy w śniegu, typową dla wysoko zawieszonych terenówek.

Najnowszy w tej grupie Jeep Grand Cherokee SRT potrafi osiągnąć prędkość od 0 do 100 km/godz. w 5 s i rozpędza się do 257 km/godz., a więc porównywalnie z samochodami sportowymi. Na jego 20-calowe koła można zamontować nawet łańcuchy, choć wtedy nie należy spodziewać się atomowych przyspieszeń i prędkości. Jeep SRT nie jest jedyny w tej kategorii SUV-ów na anabolikach: konkurentami są m.in. Cadillac Escalade i BMW X6M. Auta kosztują ponad 300 tys. zł (najtańszy jest Jeep) i nie znajdują wielu nabywców. Powodem jest nie tylko cena, ale także spalanie – 20 l/100 km to dobry wynik. Mimo to Jeep liczy, że w Polsce sprzeda kilkanaście takich samochodów. Niejako dla równowagi sprzedawanych jest także kilkanaście aut elektrycznych.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?