Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Nie boimy się umierać

Marcin Mamoń

Świat nie potrafi znaleźć sposobu, by przerwać makabryczną rzeź w państwie rządzonym przez Bashara al-Assada

Wszystkie próby przyjęcia jakiejkolwiek rezolucji na forum ONZ potępiającej reżim prezydenta Al-Assada czy nałożenia choćby sankcji ekonomicznych na Syrię blokują Rosja i Chiny.

Nikt nie chce również przysyłać ani nawet sprzedawać broni rebeliantom. Spragnieni wolności Syryjczycy zostali pozostawieni sami sobie. Jeśli wolny chrześcijański świat natychmiast nie pomoże muzułmanom w Syrii, ci ostatni nie będą mieli wyjścia.  Zwrócą się do Boga, by skrócił ich cierpienia i pomógł im trafić do raju. W czasie wojny najkrótsza droga do Allaha to dżihad, zabijanie niewiernych i męczeńska śmierć.

Damaszek, 10 maja 2012 r., środa, tuż po wschodzie słońca. Dzień wita muezin śpiewem z najbliższego minaretu. „Hajja 'ala's-salat, Hajja 'ala'-l-falah, Allahu Akbar..." (Przychodźcie na modlitwę, przychodźcie ku zbawieniu, Bóg jest wielki...). Zanim skończy, śpiew zaczyna następny, z sąsiedniej ulicy, potem kolejny dalej i jeszcze dalej. Brzmią jak refren i jego echo. W końcu budzą całe miasto. Ryk silników, kakofonia klaksonów, pokrzykiwanie sprzedawców i dźwięk blaszanych żaluzji podnoszonych z hukiem w niezliczonych sklepikach.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy