Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Małe SUV-y na kryzys

Robert Przybylski

Małe SUV-y radzą sobie bardzo dobrze, jak widać po osiągnięciach Nissana Quashqai, którego europejska sprzedaż oscyluje wokół 200 tys. sztuk rocznie.

Konkurenta zaprezentowała już Toyota (Urbancruiser), Mitsubishi (model ASX), a wprowadzą Opel (Mokka) oraz Chevrolet pod nazwą Trax. Auto, którego premiera przewidziana jest na paryskim salonie, ma niecałe 4,3 m długości, zaś rozstaw osi liczy nieco ponad 2,5 m. Trax i Mokka są bliźniakami, wykorzystują tę samą płytę podłogową. Małe SUV-y stają się coraz popularniejsze, bo rosnące podatki dla większych modeli sprawiają, że coraz popularniejsze są auta kompaktowe. Trax będzie budowany w Korei w dawnych fabrykach Daewoo. Zostanie wyposażony w silniki benzynowe o pojemności 1,4 l oraz 1,6 l lub diesla mającego 1,7 l pojemności. Diesel pochodzi z tyskiej fabryki Isuzu, która dostarcza silniki także dla małych opli.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej