Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Maciej Mazurek, Igor Zalewski

Z życia koalicji

Macie dzieci? Jeśli tak, to koniecznie wejdźcie na internetową stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej i puśćcie maluchom filmy z Henrykiem Wujcem w roli głównej. Jeśli nie macie, to też wejdźcie i puśćcie. Niezły odlot.

Doradca prezydenta, były działacz Unii Wolności i najszybszy biegacz w polskim Sejmie, poszedł – jak rozumiemy – wcześniej do szkoły i teraz udowadnia sześciolatkom, że to ma sens. Opowiada też o różnicach między płciami, o potrzebie interakcji w grupie rówieśników. Oczywiście trudno nam się wczuć w rolę sześciolatka, ale myślimy, że standardowa reakcja na Wujca jest w tej grupie wiekowej mniej więcej taka: „Kto to jest?".

Filmiki z Wujcem przypomniały nam, jak nasz kolega dziennikarz zadzwonił do rzecznika prasowego Tottenhamu, gdy ten londyński klub kupił polskiego napastnika Grzegorza Rasiaka. – Why did you buy Rasiak? – spytał z niedowierzaniem. W tym przypadku można to skrócić do: „Ale why Wujec?".

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poskarżył się światu, że goście z „Solidarności" usunęli nazwisko Lenina ze stoczni, a przecież „32 lata temu nikomu ono nie przeszkadzało". No faktycznie. I wojska radzieckie nikomu nie przeszkadzały, i kierownicza rola partii. Ale przynajmniej jest teraz miejsce na nowego patrona. Proponujemy: Stocznia Gdańska im. Katarskiego Inwestora.

Następnie Adamowicz poskarżył się marszałek Ewie Kopacz, że w akcie wandalizmu wzięło udział dwóch posłów PiS. Jak to możliwe, żeby w takim wspaniałym platfusowo-ambergoldowym mieście jak Gdańsk było aż dwóch posłów PiS!

Myśleliśmy, że wpływ polityków na gospodarkę już od dawna jest równy zeru, ale nie doceniliśmy Marka Belki. Facet coś – jak to on – bąknął pod nosem i złotówka nagle się drastycznie osłabiła. Rewidujemy w takim razie nasz pogląd. Politycy, owszem, mogą wywierać wpływ, ale wyłącznie negatywny.

Podobno to przez zaniedbania Ministerstwa Finansów mogą w Polsce rosnąć takie kwiatki jak Amber Gold. Od dwóch lat ministerstwo Jacka Vincenta nie jest bowiem w stanie wydać rozporządzenia do ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. To już zwykłe czepialstwo. Dwa lata to przecież zwykłe mgnienie oka. Cóż to znaczy w obliczu wszechświata?

Zresztą Jacek Vincent działa, o czym poinformował Sejm: „Zleciłem kontrolę resortową w jednostkach zajmujących się sprawą Amber Gold". Co w tłumaczeniu na polski znaczy mniej więcej: „Byliście kiedyś w Ministerstwie Finansów? Są tam takie miejsca, gdzie nawet ja boję się zaglądać. Sorki, ale nic się nie da z tym zrobić".

Ważną rzecz powiedział w Sejmie Donald Tusk.

Z całą mocą stwierdził, że premier „nie powinien ingerować w decyzje ludzkie dotyczące tego, co zrobić z pieniędzmi".

O kurde, stary, dzięki ci.

A tak w ogóle to Jego Tuskowskości w głowinie się chyba pomieszało. Głównym bohaterem jego wystąpienia o Amber Gold był Zbigniew Ziobro. Biedaczek chyba myśli, że Ziobro jest jego synem.

Z życia opozycji

Ożył Adam Hofman! To wielkie wydarzenie, bo już się obawialiśmy, że w tym swoim Koninie (albo Kaliszu, nigdy się nie nauczymy, skąd pochodzi ta wielka figura) zaszyje się na amen. Ale nie, wrócił, ciągle koło prezesa lata, wciąż podtyty, niemiły po staremu, po prostu swój chłop. Ciekawe czy już wie, ile dni trwało Powstanie Warszawskie?

Nie próżnuje również Doktor (wielka litera się temu niedużemu wzrostem człowiekowi należy jako rekompensata) Paweł Kowal, który oznajmił światu, że w jednej z ukraińskich telewizji poprowadzi... program o gotowaniu! Tak, my też na początku myśleliśmy, że to jakieś jaja, ale nie, Kowal tam gotuje i przynudza z jakimiś Ukraińcami. I robi to nie kto inny, tylko nasz Kieszonkowy Geremek, który nieustannie wzywa do powagi w polityce. Ostatnio nawet skrytykował cały świat, że nie jest wystarczająco poważny wobec Białorusi. A co, Paweł, tam będziesz perfekcyjną panią domu czy w jakiś show fryzjerski celujesz? Lekcja pierwsza: czym przykryć łysinę? Łukaszence się spodoba, a i tobie przyda, nie?

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez