Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Nietykalni z epoki POpkultury

Piotr Semka

Obrońcy Kory żądają postawienia jej ponad prawem. Rok temu w wielkoduszny sposób sądy potraktowały lewaków – pałkarzy z Berlina. Jeszcze wcześniej senatorzy ochronili Krzysztofa Piesiewicza. Jak uzyskuje się status „równiejszego” wobec prawa?

Apelujemy do prokuratury o wycofanie zarzutów przeciwko Oldze Jackowskiej – Korze, ikonie polskiego rocka, nietuzinkowej artystce o wielkich zasługach dla polskiej wolności! Domagamy się od polskiego aparatu sprawiedliwości skorzystania z prawa do niewszczynania śledztwa, jeśli osoba podejrzana posiadała na własny użytek niewielką ilość narkotyków!" – apelują m.in. Janusz Palikot, Magdalena Środa, Kazimierz Kutz, Jan Widacki, Jan Hartman, Marek Balicki, Krzysztof Bobiński, Robert Kwiatkowski i Jerzy Urban.

Kory bronią tak różni ludzie jak Andrzej Olechowski czy Aleksander Liroy i Jacek Poniedziałek. Facebookowa strona obrony Kory podgrzewa emocje. To dobra okazja, aby przeanalizować, jak w dzisiejszej epoce zdominowanej przez popkulturę można wywalczyć sobie status nietykalnego. Co więcej, jak wykorzystać całą sprawę do kampanii na rzecz kolejnej obyczajowej zmiany w prawie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe