Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Z myśliwego zwierzyna

Piotr Zaremba

Słabszy wobec kolegów z partii i wobec koalicjanta, psychicznie poobijany i pozbawiony inicjatywy. Taki wyjdzie Tusk z historii Amber Gold. Czy zacznie się też serio obawiać opozycji?

Premier jest w złej formie i w złym humorze. Niech nas nie zmyli sprawność dobrze zaprogramowanej maszyny, z jaką serwował nam popisy krasomówstwa podczas sejmowej debaty na temat Amber Gold.

Podczas kolejnych starć z opozycją ta maska częściowo spadała, pojawiły się emocje, ale nie o  to  już nawet chodzi. Donald Tusk ma świadomość, że jesień 2012 r. jest dla niego w sensie politycznym zmarnowana. Że traci inicjatywę i nie wiadomo, kiedy ją odzyska. I że – jak to sformułowała ze współczuciem Janina Paradowska – trwa na niego polowanie. Można by dodać, że stał się łowną zwierzyną z myśliwego.

Miało być inaczej. W najściślejszym otoczeniu Tuska, przede wszystkim wokół Jana Krzysztofa Bieleckiego, gorączkowo szukano scenariusza, który pozwoli premierowi ogłosić we wrześniu nowe cele i nową legitymację dla władzy platformerskiego rządu po tym, jak wygasło paliwo, którego dostarczało Euro.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość