Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Skąd się bierze niechęć premiera do siebie?

Dorota Gawryluk

Zdecydowanie za dużo kosztuje nas nieudolność instytucji takich jak prokuratura

Politycy nie mają w Polsce dobrych notowań, tym bardziej dziwi, że sami jeszcze podkopują swój autorytet, mówiąc narodowi wprost, że nie są godni zaufania. Premier Donald Tusk podczas sejmowej dyskusji o tzw. aferze Amber Gold stwierdził, że należy jeszcze wzmocnić niezależność prokuratury, dać jej narzędzia, by działała sprawniej, ale – broń Boże – nie należy jej podporządkowywać politykom.

Nie dawajmy tych narzędzi ani Tuskowi, ani Palikotowi, ani Kaczyńskiemu – grzmiał premier. Skoro tak, to dlaczego ograniczać się tylko do prokuratury? Jeśli politycy nie są godni, by ją uczciwie nadzorować, to dlaczego w ich rękach mają pozostawać inne dziedziny życia, dużo jeszcze bardziej istotne dla obywateli? Można przypuszczać, że ci bardzo chętnie, gdyby tylko mogli, gdyby było jakieś lepsze wyjście, odebraliby raz na zawsze i Tuskowi, i Kaczyńskiemu, i Palikotowi możliwość pieczy nad przyszłością dzieci, czyli edukacją.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO