Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Eurointeresy

Bronisław Wildstein

Przyjmowanie euro dziś to przesiadanie się na tonący statek

Być może Polska jest w stanie pomóc mu utrzymać się dłużej na powierzchni, ale raczej szybciej niż później statek utonie, a my będziemy musieli ratować się na własną rękę. Politykom, którzy zainwestowali swoje polityczne aktywa w europejską walutę, zwłaszcza Angeli Merkel, zależy na jak najdłuższym jej trwaniu w stanie obecnym.

Przystąpienie do niej nowego, dużego (na skalę kontynentu) kraju mogłoby mieć na to wpływ. Politycy europejscy funkcjonują w krótkiej perspektywie, uznając, że skoro dalszych konsekwencji swoich działań nie jesteśmy w stanie przewidzieć, to nie należy ich brać pod uwagę. W rzeczywistości jesteśmy w stanie rozpoznać ich negatywny potencjał, chociaż nie potrafimy stwierdzić ani kiedy, ani w jakiej formie jego efekty dadzą znać o sobie. Politycy rozumują więc w skali najbliższych wyborów (w Niemczech za rok), zakładając, że później jakoś się sprawy ułożą albo nie będą już ich zmartwieniem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?