Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Forum Ekonomiczne uatrakcyjniaja wystepy artystow

Krynica zmienia oblicze

Piotr Mazurkiewicz

Zaraz po zakończeniu XXII edycji Forum Ekonomicznego w wielu obiektach konferencyjnych rozpocznie się gruntowny remont. Czy kolejna edycja nie straci dawnego kolorytu?

Krynica może nieco na wyrost bywa nazywana polskim Davos. Choć oczywiście skala naszego odpowiednika jest nieporównywalnie mniejsza niż w przypadku obrad odbywających się już od 42 lat w szwajcarskim kurorcie, do którego zjeżdżają prezydenci największych państw, a także celebryci tej rangi co Sharon Stone czy Angelina Jolie.

Tegoroczną edycję szwajcarskiego forum otwierała kanclerz Angela Markel, przyjechało także wielu premierów państw europejskich.

Jednak – jak pokazała ostatnia edycja forum w Davos – tam także goście mają wielkie problemy z dotarciem na interesujące ich spotkania, utykają w kilometrowych korkach, brną przez zaspy czy gubią się w harmonogramie wielu odbywających się o tej samej godzinie paneli.

Dla osób odwiedzających Krynicę brzmi to bardzo znajomo, może z wyłączeniem zasp. Śniegu o tej porze roku w Krynicy jeszcze nie ma, ale z ulewami czy wyjątkowo niskimi temperaturami już trzeba się liczyć. Jednak mimo powtarzających się co roku tych samych problemów, zwłaszcza z terminowym dotarciem na miejsce i niesłychanie kapryśną pogodą na początku września, w Krynicy widać wiele powtarzających się co roku twarzy. Mimo wielkich kolejek do jedynie kilku działających w okolicy głównego deptaku restauracji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu