Najnowsza interwencja Uważam Rze

Na film o Smoleńsku

Z radością informuję, że zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie fundacja Smoleńsk 2010 została wreszcie wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

Fundacja posiada w PKO Bank Polski SA rachunek nr 55 1020 1169 0000 8202 0186 3042 służący do gromadzenia środków na produkcję, promocję i dystrybucję filmu pod roboczym tytułem „Smoleńsk 2010".

Film będzie fabularną rekonstrukcją autentycznych wydarzeń.

Przypomni postać prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego i jego najważniejsze dokonania polityczne (w tym wyprawę pięciu prezydentów krajów Europy Środkowo-Wschodniej do ogarniętej wojną Gruzji, która powstrzymała inwazję wojsk rosyjskich na Tbilisi). Śledztwo prowadzone w filmie przez młodą dziennikarkę ujawni też mało znane epizody nasilającej się walki z prezydentem, które poprzedziły tragedię smoleńską.

Katastrofę prezydenckiego samolotu Tu-154M zrekonstruujemy komputerowo w oparciu o ustalenia zespołu parlamentarnego ds. Smoleńska pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Ich fundamentem są niezależne ekspertyzy prof. Kazimierza Biniendy i prof. Kazimierza Nowaczyka z USA oraz dr. inż. Grzegorza Szuladzińskiego z Australii.

Autorem scenariusza jest znany pisarz, poeta i publicysta Marcin Wolski.

Antoni Krauze

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki! Cieszy, że tak ważny temat może zostać przedstawiony przez doskonałego reżysera, m.in. „Czarnego czwartku" o dokonanej przez komunistów masakrze na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. Do tematu filmu o Smoleńsku wkrótce wrócimy w dużej formie.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez