Najnowsza interwencja Uważam Rze

Myślmy pozytywnie!

Jestem studentką ostatniego roku, zatem czeka mnie w najbliższym czasie znalezienie stałej pracy i mieszkania. Szczerze mówiąc, w obecnej sytuacji gospodarczej Polski ta perspektywa mnie przeraża.

Co gorsza, mam świadomość, że bałagan i długi po obecnej polityce rządu będziemy spłacać przez długie lata mojego dorosłego życia. Bardzo sobie cenię Państwa gazetę za tak uczciwy opis i osąd rzeczywistości. Mam tylko jedno zastrzeżenie. To, że jest tak źle, nie oznacza, że należy „usiąść i zapłakać", bo nic się nie da. Tym bardziej trzeba zakasać rękawy i do pracy – o Polskę, z której moglibyśmy być dumni. Jeśli państwo nawala, to obywatele mają więcej do zrobienia (co oczywiście nie usprawiedliwia miernoty państwa i potrzeby zmiany władzy).

Na tym polega, między innymi, wielkość Stanów Zjednoczonych. Tam obywatel czuje się odpowiedzialny za swój kraj. Wiem, że na wiele dobrych inicjatyw brakuje w Polsce pieniędzy i jestem też świadoma, że bardzo trudno w niektórych dziedzinach zastąpić działania państwa. Ale o ile lepiej by tu się żyło, gdyby każdy poświęcił jedną godzinę w tygodniu na wolontariat (to mniej niż czas spędzony przed telewizorem przez statystycznego Polaka). Nie wspominając o większym przykładaniu się do swoich zadań, mniejszym narzekaniu, większej punktualności czy uprzejmości.

To niby małe rzeczy, a jednak odgrywają dużą rolę. Kolejny raz potrzebujemy w Polsce intensywnej pracy organicznej – może warto by podjąć dyskusję na ten temat? Każdy powinien się zastanowić, co realnie może zmienić w swoim otoczeniu (a każdy taką możliwość ma). I wtedy mamy szansę na lepszą Polskę.

Z poważaniem, Urszula Adamowicz

Ależ Pani Urszulo, jak najdalsi jesteśmy od postawy „usiąść i płakać". Pokazujemy i promujemy pozytywne przedsięwzięcia z całych sił. A Pani wrażenie może wynika z faktu, że jest ich za mało? Jeśli tak, to pełna zgoda. Działajmy więc jeszcze energiczniej.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy