Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Czy w szkole rządzi pięść

W szkołach lawinowo przybywa przypadków przemocy. Tylko w I półroczu tego roku popełniono tam więcej przestępstw niż w całym 2007 czy 2008 r. – wynika z szacunkowych danych policji.

W okresie styczeń – czerwiec odnotowano ich ponad 20 tys. Pięć lat temu w całym roku było ich 17,5 tys., w ub.r. już 28 tys. Ten rok będzie rekordowy. Liczba przestępstw przekroczy 30 tys.

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że szkoła zaraz po ulicy jest najmniej bezpieczną przestrzenią publiczną. Młodociana przestępczość najszybciej rozwija się na terenie podstawówek i w gimnazjach. Najczęściej notowane przez policję przestępstwa to wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, pobicia i napaść na nauczyciela.

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas ogłosiła właśnie, że rok szkolny 2012/2013 będzie rokiem bezpiecznej szkoły. Nie idą za tym jednak żadne działania. To właśnie resort edukacji odpowiada za demontaż programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole", który przynosił efekty. Rok 2007 był jedynym w ciągu ostatnich 10 lat, w którym odnotowano spadek liczby przestępstw w szkołach.

—g.z., a.g.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO