Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Praca przez sześć dni

Z przecieków ujawnionych w zeszłym tygodniu wynika, że przedstawiciele trojki (Komisja Europejska, MFW i Europejski Bank Centralny) mogą zażądać od Greków dalszych wyrzeczeń, a przede wszystkim reform dotyczących rynku zatrudnienia.

Wśród zaleceń może się znaleźć nawet żądanie dopuszczenia sześciodniowego tygodnia pracy, obniżenia wynagrodzenia minimalnego i wprowadzenia elastycznego czasu pracy. Byłby to warunek udostępnienia Grecji kolejnego pakietu pomocowego. Już wcześniej usztywnienie stanowiska i bardziej stanowczy ton żądań zademonstrowali Niemcy, którzy będą musieli przyjąć na siebie największą część nowych kredytów dla Aten.

– Myślę, że Grecy nie będą w stanie zaakceptować nowych restrykcji – mówi politolog George Tzogopoulos z ateńskiego think tanku Eliamep. – Sądzę, że w najbliższych tygodniach możemy się spodziewać nowych protestów społecznych.

—j.g.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy