Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Rekin podskakuje na katafalku

Wojciech Wybranowski

Dawny lider LPR konsekwentnie próbuje ocieplać swój wizerunek. Za dwa–trzy lata spróbuje być jednym z rozgrywających na uznawanej przez polityczny salon „konstruktywnej prawicy”. Czy ma szanse?

Już nie sprzeciw wobec UE, patriotyczne hasła, ostrzeżenia przed kolejnym rozbiorem Polski i radykalne, mocne wystąpienia dające poklask u narodowo-katolickiego elektoratu. Wyeliminowany z wielkiej polityki przez Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, i dobity przez o Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, teraz Roman Giertych znalazł nowy sposób na powrót na scenę polityczną.

– Moja żona twierdzi, że polityka jest jak narkotyk – jak się raz spróbuje, to już zawsze będzie się czuło ciąg, nawet będąc na odwyku.

I taka chyba jest prawda – mówił Roman Giertych w październiku ubiegłego roku w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dawny szef Ligi Polskich Rodzin konsekwentnie zbliża się do Platformy Obywatelskiej i buduje nowy wizerunek – prawnika reprezentującego polityczne tuzy. Jest w tym skuteczny. Niewielu już pamięta, że był jednym z autorów próby budowy, znienawidzonej przez lewicę i lewacko-liberalny salon, IV RP.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy