Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Déjá vu

Rafał A. Ziemkiewicz

Zamiast narzekać na niedoróbki, opóźnienia i marnotrawstwo, cieszmy się, że jest, bo mogłoby nie być… Moje pokolenie już to zna

W Łomiankach pod Warszawą, na tak zwanej gdańskiej szosie, zbudowano wiadukt. Spytają państwo, czemu uznaję ten fakt za godny odnotowania? Bo jeżdżę tamtędy regularnie i pamiętam, że budowę rozpoczęto (przynajmniej z punktu widzenia prostego użytkownika drogi) na początku wakacji. Tak, tegorocznych. Cała budowa zmieściła się w dwóch miesiącach. I to wakacyjnych. To może nie jest tempo amerykańskie, ale jednak szokujące na tle prac ślimaczących się (a obecnie, po mistrzostwach Europy, praktycznie zaniechanych) na innych odcinkach tej jezdni i innych dróg przelotowych.

Jak tłumaczyć ten fenomen? Prawdopodobnie wynika on z faktu, że rzeczony wiadukt zbudowany został nie przez osławioną „gdakę" i stojący za nią rząd, ale przez inwestora prywatnego – powstający opodal hipermarket. Nie znam szczegółów umowy między inwestorem a odpowiedzialnymi za drogę instytucjami, ale puszczenie głównego ruchu wiaduktem jest ewidentnie obliczone na zoptymalizowanie dojazdu do centrum handlowego, co zapewne uczyni je mocną konkurencją dla innych, coraz bardziej zakorkowanych podwarszawskich „malli".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?