Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Lemingi na sankach

Wiktor Świetlik

Ten obrazek zelektryzował świat. Nie dość, że niedawno szlachetny premierowicz miał powstrzymać porwanie samolotu przez podejrzaną spółkę, to jeszcze teraz sam premier pochylił się nad leżącym chłopcem, który wcześniej zemdlał z wrażenia (na widok samego premiera).

Dziecko uratowano! Mimo wszystko to ciągle cienizna. Choćby taki Władimir Putin noszonym przy sobie specjalnie na takie okazje, ekologicznym usypiającym pociskiem obezwładnił tygrysa, który napadł na grupę turystów. Chyba czas na to, by pan premier osobiście powstrzymał zagrażającą światu kometę.

Za to Warszawa jest niemal już tak samo ekologiczna jak prezydent Putin. W wyniku nieprzewidywalnych ruchów wód podziemnych, prądów kosmicznych, a także PiS-owskiego sabotażu miasto stało się już całkowicie nieprzejezdne samochodem. Dotychczasowy brak możliwości komunikacyjnych wschodu miasta z zachodem został wzmocniony przez dodatkowy rozdział między północą a południem. Dzięki temu mieszkańcy stolicy mają więcej czasu dla siebie, swoich rodzin i bliskich. Dla tych, którzy jednak wbrew trendom mają usilną potrzebę przemieszczania się, jak choćby rodzących kobiet, przewidziano sieć rowerów. Pozostaje pytanie: czym rodząca stolica przemieszczać się będzie zimą? To oczywiste – rowery zastąpią sanki. Warszawiacy będą używać ich tak długo, aż nie zrozumieją, że w stosunku do urzędników magistratu, z panią prezydent włącznie, powinni użyć taczek.

Po raz już kolejny doktor Jan Kulczyk potępił na Forum Gospodarczym w Krynicy związki biznesu i polityki. Warto posłuchać, bo – czego by akurat nie zarzucić Kulczykowi – na tym się akurat zna jak nikt inny w Polsce.

Praca dla bezrobotnych, ulgi dla biznesmenów, stypendia dla studentów – wszystko to obiecał Polsce prezes PiS.

A obiecywanie jest bardzo komfortowe, jeśli się planuje następnych 20 lat kierować opozycją.

W sposób wprost genialny na ofensywę PiS zareagowali ziobryści, odpowiadając, że... Kaczyński ukradł ich pomysły. Skoro macie panowie tyle świetnych pomysłów, ale nie radzicie sobie w polityce, może lepiej założyć instytut naukowy? Dla podatnika zawsze to lżejsze.

Reprywatyzacja nie jest procesem łatwym – wyjaśnił prezydent Komorowski w Szczawnicy. Oświeceni przez głowę państwa górale pokiwali głowami w zadumie. Prezydent też się na moment zadumał.

Na moment.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość