Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Pełno ich, a jakoby nikogo nie było

Igor Zalewski

Hipsterzy są jak atomy. Wszędzie ich pełno, ale nikt ich nie widział. I nikt nie wie, co to właściwie takiego

Całe szczęście, że moja córka jest już za duża na zadawanie pytań. Nie tylko o hipsterów, ale w ogóle o wszystko. Sama wie najlepiej. Z kolei syn jest za mały – jeszcze nawet nie dotarł do poziomu Spider-Mana, choć powoli żegna się już ze świnką Pepą i Bobem Budowniczym. Istnieje niestety pewna szansa, że o hipsterów zapyta mnie moja mama.

Jeśli tylko jakaś wiedza o nich przeniknie do telewizji – a prędzej czy później to nastąpi – to hipsterzy mogą stać się tematem niedzielnych rozmów podczas rodzinnych obiadów.

Kariera hipsterów jest niesamowita. Jeszcze pół roku temu nie wiedziałem o ich istnieniu, a teraz słychać o nich wszędzie, acz raczej ich nie widać. Tu jednak mieć pewności nie mogę, bo całkiem możliwe, że nie potrafię odróżnić hipstera od niehipstera. Oczywiście zdarza się tak w przypadku rozmaitych gwiazd show-biznesu, które nagle wypływają z niebytu, i też się o nich wie, choć nie zawsze chcący, a często nawet w wyniku medialnego gwałtu. Ale gwiazdor to konkretna osoba, która czymś konkretnym zasłynęła – ubraniem z wędzonego łososia, pokazaniem śledziony w programie Kuby Wojewódzkiego, przeszczepieniem dzwonu pod pachę lub niezłym głosem (o dziwo – to się jeszcze zdarza). Ale hipsterzy – z tego, co wiem – niczego nie dokonali. Pojawili się, reprezentując specyficzny, ale nierewolucyjny czy szokujący sposób ubierania się oraz bycia. I tyle.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej