Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Michael Dukakis przekonuje, ze w USA nie da sie wygrac kampanii prezydenckiej w oparciu o pozytywny wizerunek

Długa kampania wyborcza

Piotr Włoczyk

Walka o Biały Dom trwa co najmniej półtora roku. Są jednak tacy, którzy robią to całymi latami – mówi Michael Dukakis

Do listopadowych wyborów w USA zostały już tylko dwa miesiące. Czy w tym momencie kandydatowi na prezydenta nie wydaje się przypadkiem, że na kampanijnym szlaku jest niemal od zawsze?

Tak, to prawda, w USA mamy nieprawdopodobnie wręcz długie kampanie wyborcze. Moim zdaniem są one nawet zbyt długie, ale jest to efekt realizacji pierwszej poprawki do konstytucji, gwarantującej wolność słowa. I choć są one zbyt długie, nic się już z tym nie zrobi. Taki już urok amerykańskiej demokracji.

Która przez półtora roku daje niezły wycisk kandydatom.

Walka o Biały Dom trwa co najmniej półtora roku! Ale są i tacy, którzy robią to całymi latami, na przykład Mitt Romney. W połowie rozpoczętej w 2003 r. kadencji gubernatora mojego rodzinnego stanu Massachusetts Romney zaczął swoją pierwszą kampanię prezydencką. I od tego czasu przestaliśmy go w zasadzie widywać w stanie. Romney jest już więc od sześciu lat w trasie do Białego Domu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE