Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Co dziś serwują nam serwery?

Ryszard Makowski

Trwamy w codziennej grotesce wdzięcznie oderwanej od rozumu

Na atak serca zmarł profesor, specjalista od informatyki. Niby normalne. Ostatnio jednak w naszym pięknym kraju rzeczy normalne wydają się nienormalne. Profesor był współautorem raportu dotyczącego wykorzystania przez Państwową Komisję Wyborczą serwerów firm będących w rękach rosyjskich. Warto powtórzyć – wykorzystania przez PKW serwerów firm będących w rękach rosyjskich.

Po takiej informacji powinien być huk medialny. A tu w tym temacie medialna cisza. Nasza demokracja opiera się na akcie wyborczym. Obywatele światli, że ho, ho, desygnują swoich przedstawicieli do organów i na tym zasadza się ustrój Rzeczypospolitej. Nasz prezydent, nasz premier i reszta też nasza. A tu nagle okazuje się, że być może tych przedstawicieli desygnuje serwer i to niekoniecznie nasz.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej