Najnowsza interwencja Uważam Rze

Chcę optymizmu

Dziękuję, że opublikowaliście list Urszuli Adamowicz. „Uważam Rze" to tygodnik, który czytam najczęściej, i być może tak jak autorka listu, na który odpowiadam, czasem mam wrażenie, że media z kręgu prawicy zbyt często zajmują się tzw. biadoleniem (cytowana postawa „usiąść i płakać").

I być może jest to powód, dla którego prawicowe media nie trafiają do młodych ludzi o prawicowych poglądach.

[...] W medialnym szumie informacyjnym, na profilach na Facebooku, w komentarzach, łatwo można się zgubić i pisanie o dobrych inicjatywach, dawanie konkretnych przykładów, co i jak można zrobić dla naszego kraju, byłoby świetną zachętą dla młodych ludzi. Pozytywnych przedsięwzięć wcale nie jest mało, tylko nie są obecne w mediach, zagłuszane zostają przez polityczne afery i skandale.

Bardzo dobrym przykładem jest rosnące zainteresowanie wolontariatem, o którym wspomina też w swoim liście Urszula Adamowicz. Zastanawia mnie tylko czasem, dlaczego mężczyźni często wolą jałowe polityczne dyskusje zamiast zaangażowania w pomoc innym? W środowisku wolontariuszy dominują kobiety i czasem naprawdę brakuje męskiego ramienia. Z kolei w prawicowych mediach brakuje mi pokazywania kobiecego punktu widzenia. Myślę, że warto byłoby nad tym popracować? Tylko jak?

Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Jarzębkowska

Dziękujemy i tylko jedno sprostowanie – nie wypowiadamy się za inne tytuły prasowe, ale „Uważam Rze", co wynika zarówno z badań, jak i głosów docierających do redakcji, czyta bardzo, bardzo wielu młodych ludzi. Swego czasu pewien polityk lewicy opowiadał przerażony, że w warszawskim metrze na 10 czytających osób w jego wagonie osiem czytało właśnie nasz tygodnik. Za co serdecznie dziękujemy!

Do i od redakcji, redakcja@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Wojciech Romański

W smoczym kręgu