Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Uderz w rząd, Lisowie się odezwą

Krzysztof Feusette

Hanna Lis boi się, że córki kiedyś zapytają, dlaczego „w zniewolonych mediach grasują cenzorzy z zakrwawionymi brzytwami w zębach”. Czy boi się dlatego, że sama chwyciła kiedyś za cenzorskie nożyce, by wyciąć niewygodną dla Platformy wiadomość?

Trzy lata temu zwolniono ją z TVP po tym, gdy jako prezenterka serwisu informacyjnego nie zawahała się pominąć na wizji fragmentu newsa, który mógł osłabić jego mocno proplatformerski przekaz. Mąż na znak solidarności z wydatkami żony pozostał wtedy na świetnie opłacanym stanowisku w tej samej telewizji publicznej, w której – dodajmy – nie mógł jeszcze wtedy wchodzić w prorządową narrację aż tak głęboko, jak czyni to dzisiaj.

Był jednak zadowolony z prorządowej „odwagi" swojej żony i podczas transmitowanego wtedy przez konkurencyjną stację meczu piłkarskiego Media – Gwiazdy założył nawet koszulkę z odręcznym napisem „Haniu, jestem z ciebie dumny". Po tym odręcznie maźniętym wyznaniu dumy z prorządowej martyrologii w rodzinie, nawet tabloidy, na ogół przychylnie spoglądające na podobne publiczne wyznania, drwiły, że „warto było czekać".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO