Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Szatan z Piotrkowa na wolności

Janina Blikowska, Marek Kozubal

W latach 2013–2017 z więzień wyjdzie 97 niezwykle niebezpiecznych przestępców. Wśród nich znajdą się pedofile i mordercy

Część z tych ludzi pod koniec lat 80. została skazana na kary śmierci, ale „nowa władza" była dla nich łaskawa. Na mocy amnestii w 1989 r. karę śmierci zamieniono im na 25 lat więzienia.

11 lutego 2014 r. zza krat wyjdzie chyba najbardziej niebezpieczny przestępca – Mariusz Trynkiewicz, seryjny morderca i pedofil. Mieszkańcy Piotrkowa obawiają się, że po opuszczeniu więzienia może znowu zaatakować. Tym bardziej że on sam tego nie wykluczał w czasie swojego procesu.

Cztery ofiary pedofila

W 1988 r. grzybiarz znalazł w lesie koło Piotrkowa Trybunalskiego szczątki trzech chłopców. Ciała były zawinięte w foliowe worki, przewiązane sznurkiem, leżały na wygaszonym ognisku. Okazało się, że były to zwłoki 11--letniego Tomasza Łojka oraz 12-letnich Artura Kawczyńskiego i Krzysztofa Kaczmarka. Zanim dokonano tego makabrycznego odkrycia, dzieci szukano przez kilkanaście dni.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy