Najnowsza interwencja Uważam Rze

Michał Tusk dyrektorem Lotniska Chopina?

Szanowny Panie Redaktorze!

Uprzejmie proszę o sprostowanie błędnej informacji dotyczącej p. Michała Tuska, która pojawiła się w felietonie Jerzego Jachowicza pt. „Urzędnicy tak udręczą, tak umęczą..." opublikowanym w wydaniu „Uważam Rze" z dn. 9 września.

Nie jest mianowicie prawdą, że pan Michał Tusk jest „dziś szefem warszawskiego Okęcia" – jak napisał red. Jachowicz. Michał Tusk nigdy nie był zatrudniony na lotnisku w Warszawie ani w jakikolwiek inny sposób z nim związany. Równocześnie wyjaśniam, że od 2010 r. poprawna nazwa warszawskiego portu lotniczego brzmi: Lotnisko Chopina w Warszawie.

Pozdrawiam

Przemysław Przybylski,
rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie

 

Szanowny Panie,

publikujemy Pana sprostowanie, bo rzeczywiście poniosła mnie felietonowa ars poetica i mianowałem Michała Tuska dyrektorem warszawskiego lotniska.  Tyle że dopiero w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości.

Będąc dla Pana pełen życzliwości, zastanawiam się, czy dobrze Pan zrobił, prostując moją nominację. Po pierwsze, nie jest znowu takie nierealne, że kiedyś Michał Tusk nie obejmie stanowiska szefa Lotniska Chopina w Warszawie, żeby użyć preferowanej przez Pana nazwy.

Pewnie od dziś w jego pamięci niczym drzazga w oku zostanie swoistego rodzaju dyskryminacja jego osoby na eksponowanym miejscu w hierarchii lotniska, dokonanej przez Pana. Choć rozumiem Pana szlachetne pobudki rycerza walczącego za wszelką cenę o materialną prawdę.

Chcę zwrócić uwagę, że perspektywa wywołania tym sprostowaniem niekorzystnych dla Pana skojarzeń może być o wiele bliższa. Nie wiem bowiem, czy ministrowi Sławomirowi Nowakowi podoba się Pana postawa w stawianiu tamy przed możliwością zajęcia przez Michała Tuska tak ważnego, z punktu widzenia łączności Polski ze światem, miejsca.

Z poważaniem,
Jerzy Jachowicz

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy