Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Historyczny telegraf

Piotr Zychowicz

Na co idą pieniądze

Na warszawskich Powązkach IPN dokonuje ekshumacji polskich patriotów zamordowanych przez UB w latach 40. i 50. To jeden z najważniejszych projektów w historii III RP, wreszcie po 23 latach państwo polskie zaczęło spełniać swoją powinność. Tymczasem docierają do nas niezwykle niepokojące informacje. Na kontynuację projektu brakuje pieniędzy. Już wiadomo, że drugi etap prac, który miał rozpocząć się w październiku, poważnie się opóźni. IPN został zmuszony do wystosowania prośby o społeczne datki. Jednocześnie za pieniądze podatnika na bramie Stoczni Gdańskiej umieszczony został promujący komunizm napis „im. Lenina". Co się stało z polskim państwem?

Nazizm na sprzedaż

Znany dom aukcyjny w Connecticut wystawił listy miłosne i poematy Josepha Goebbelsa, jednego z najbardziej ponurych dygnitarzy Trzeciej Rzeszy, człowieka, który zamordował szóstkę własnych dzieci. Dokumenty te zostaną sprzedane za co najmniej 200 tys. dol. Rok wcześniej ten sam dom aukcyjny sprzedawał zapiski Josepha Mengele, lekarza mordercy z Auschwitz. Jeżeli ktoś ma ochotę wydać spore pieniądze na podobne rzeczy, nie wolno mu tego zabronić. Dwuznaczną rolę odgrywają jednak handlarze „nazistowskimi pamiątkami".

Brońmy Orląt

Cenny sercu każdego Polaka Cmentarz Orląt Lwowskich został sprofanowany. Ukraińscy „artyści" przeprowadzili na nim sesję zdjęciową, w ramach której przebrane w habity modelki w wyzywających pozach kładły się na krzyżach. Towarzyszyli im niemal nadzy mężczyźni. Przeciwko profanacji ostro zareagował nasz konsulat we Lwowie, za co został natychmiast zbesztany przez „Gazetę Wyborczą". „Gdzie tu obraza? Gdzie tu perwersja" – kpi dziennik. Czy walka z polską historią i z polskim patriotyzmem nie ma granic... dobrego smaku?

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy