Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Nie martw się, Rysiu

Krzysztof Feusette

„Telefony, telefony” – podśpiewuje sobie wesolutko niezłomny Rysiek Sitwa

Halo, Rysiu? Kiełbasa mówi. Jaka kiełbasa? Żywiecka, k... Jak to jaka kiełbasa? Chyba jaki Kiełbasa? Ten Kiełbasa, Rysiu. Dzwonię w imieniu »Bejsbola«. Tego »Bejsbola«, rozumiesz. Stoi koło mnie i prosi, żebym ja cię poprosił, żebyście chłopakom dali spokój. Jakim chłopakom? Nie rżnij głupa, Rysiu. Prędziuchno zbieraj ludzi, bo nie będę cały dzień na telefonie wisiał. I Halinę pozdrów".

„Halo, Ewunia? Tu Ryszard, co słychać, Ewunia? Podskoczyłabyś po lanczu? Bo wiesz, mam coś dla ciebie do wyniuchania. Trzeba podkręcić pewną historię. Buziaczki i zaraz się widzimy, prawda?".

„Halo, Józek? Ewunia z tej strony. Józeczku, ważne zadanko jest na wczoraj, drobna sprawka, szybki procesik i takie tam, to ci wszystko jeszcze opowiem. Wpadniesz do mnie, słonko? No, to dawaj, mam koniaczek sympatyczny, to ci przy koniaczku opowiem, co z Rysiem ustaliłam, bo wiesz, u Rysia byłam przed chwilą. Zaraz będziesz wszystko wiedział".

„Halo, pan Przyduszny? Bomba Józef, kłaniam się szybko. Pan się mnie ostatnio pytał o terminy w pewnej sprawie. Pamięta pan? Jak to pan nie pamięta, skoro pan mi dupę zawracał chyba ze cztery razy w jednej i tej samej sprawie?! To ja podpowiem. Głośny proces.

A kto pana zdaniem ma obecnie głośny proces?! Kto? Kiszczak? Kiszczak ma głośny proces, baranie? To panu dał dyplom prawnika?! O chłopaków chodzi. Z małej miejscowości. Tak, pod Warszawą. No, nareszcie. Niech pan słucha uważnie, hasło na tę sprawę brzmi: „Najlepsze schabowe są w Edenie na cepeenie". Odpowiedź: „Ale zamiast kapuchy podają racuchy".

A co pana obchodzi, że nie pasuje? Pan hasło ustala, do ciężkiej cholery, czy ja?! Zapamiętał pan na pewno? Mailem jeszcze podeślę. To do usłyszenia i czekać na dalsze instrukcje".

„Halo, Ewunia? Józek mówi, załatwione, proszę się nie martwić". „Halo, Rysiu? Ewunia z tej strony, proszę się nie martwić". „Halo, pan Kiełbasa? Ryszard z tej strony, dzwonię, żeby potwierdzić, że wszystko się udało. Oczywiście tam, gdzie zawsze, tyle, co zawsze, oczywiście. I proszę pana »Bejsbola« pozdrowić, i proszę się nie martwić". „Halo, Rychu? Widziałem, widziałem. No, niestety, mały smród się zrobił, dlatego wywiad będziesz miał w gazecie. Tej gazecie, rozumiesz". „Halo, redakcja? Ja się nazywam Sitwa Ryszard i czekam na pana redaktora. Tak, wiem, co mówić o ministrze Gowinie, proszę się nie martwić...".

Ciąg dalszy nastąpił.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej