Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Kościół na celowniku

Piotr Semka

Kiedy Kościół podejmuje działania mające uporządkować stan duchowny i wyplenić z niego homoseksualizm, wybucha liberalne rozdrażnienie. Ale już chwilę potem ci sami „postępowcy” pomstują, że Kościołem rządzi „homomafia”

Seks po bożemu" – czerwone, krzykliwe litery na okładce „Newsweeka" podbijają wyzywające wrażenie zdjęcia dwóch całujących się księży. To – jak można podejrzewać – dwaj przebrani statyści, ale „Newsweek" nie raczy już nawet informować o takich mistyfikacjach. I zaraz dalej clou oskarżenia: „Kościół potępia gejów, ale toleruje homoksięży".

Już od początku „Newsweek" musi podkreślać to rozróżnienie, bo właściwie cały tekst jest paradoksem. Tygodnik, który przedstawia homoseksualistów jako ludzi bez wyjątku pogodnych i spełnionych, w tym jednym wypadku kreuje ich na ludzi uzależnionych od seksu.

Autor tekstu Cezary Łazarewicz twierdzi, że podając się na forach gejowskich za „księdza szukającego bratniej duszy", dotarł do księży prowadzących podwójne życie. Dwulicowców odprawiających msze, a potem wymykających się do klubów gejowskich. W tekście pojawiają się anonimowi księża, którzy odpowiedzieli na mistyfikacje Łazarewicza, ale – jak opisuje autor – mimo odkrycia prowokacji szczerze opowiadają o swoim życiu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO