Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Pismo pełne nienawiści

Łukasz Adamski

W przekazie tygodnika Tomasza Lisa Polska jest krajem, gdzie większość księży ma dzieci, ale szerzy się wśród nich także homoseksualizm, a prawicowi talibowie nienawidzą maleństw poczętych z in vitro i prześladują mamy lesbijki

Wchodzę do osiedlowego sklepiku, [...] spoglądam na regał z prasą. Nie ma. Podchodzę do pani ekspedientki i pytam się: czy jest nowy »Newsweek«? Pani wstydliwie spuszcza wzrok:

– Schowałam. – Gdzie? – zagajam konspiracyjnie. – Tam – wskazuje na półkę z »Gazetą Polską«. I rzeczywiście, schowany pod większą gabarytowo »Gazetą Polską«, odnajduję »Seks po Bożemu« – pisze jeden z blogerów portalu Tomasza Lisa Natemat.pl.

Nie zamierzam się odnosić do całego wpisu autora. Paradoksalnie jednak jego fragment doskonale obrazuje problem z ostatnimi okładkami Lisowego tygodnika.

Przeglądając archiwalne numery „Newsweeka" (nawet tylko od czasów objęcia władzy przez Lisa), można zrozumieć, dlaczego pismo wskoczyło na podium najlepiej sprzedających się tygodników politycznych. Ba, można się nawet spodziewać, że Lis, idąc drogą swojej strategii, przeskoczy niebawem tabloidy albo nawet zrówna się z plotkarskimi magazynami dla pań. Niestety sukces pisma Lisa jest budowany nie tylko na wykorzystywaniu voyerowskich zapędów ludzkich, które powodują, że większość z nas uwielbia śledzić telenowele i życie celebrytów. Lis z pietyzmem żeruje na ludowym antyklerykalizmie i nienawiści do „bogatych klechów".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?