Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Masz prawo być tutaj

Maciej Pawlicki

Okazuje się, że są dziś w Polsce dwa sposoby, by zgromadzić tłumy. Pierwszy to marsz w obronie jedynej katolickiej telewizji, drugi to hiphopowa legenda. Wbrew pozorom – tłumy wcale nie przeciwstawne

Przez pierwszych kilka dni wyświetlania na film „Jesteś Bogiem" pobiegło do kin pół miliona Polaków, jeśli tak dalej pójdzie, może to być największy filmowy przebój 20-lecia. Dlaczego z taką zachłannością młodzi ludzie (większość w wieku 15–35 lat) rzucili się do kina? Zapewne pcha ich nadzieja, że przeżyją coś wyjątkowego. I to wyjątkowego nie tylko w świecie kinowej ułudy, także w „porąbanej" polskiej rzeczywistości A.D. 2012.

Teledysk Paktofoniki ma na „jutubie" 10 mln wejść. Teledyski gwiazd na potęgę lansowanych dziś przez celebryckie media nie zbliżają się do jednej dziesiątej tego wyniku. Paktofonika stała się legendą, która wciąż rośnie.

Hiphopowa grupa, która istniała kilka lat, nagrała tylko jedną płytę i przestała istnieć dekadę  temu – ma dziś chyba więcej fanów niż miała kiedykolwiek, także wówczas, gdy rap królował we wszystkich muzycznych telewizjach. Film Leszka Dawida, o tytule zaczerpniętym z największego przeboju Paktofoniki „Jestem Bogiem", jest opowieścią biograficzną przede wszystkim o tragicznie zmarłym liderze grupy, Piotrze Łuszczu, pseudonim Magik.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy