Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z Januszem Palikotem?

Piotr Skwieciński

Czarny koń polityki sprzed dwóch lat najwyraźniej kuleje. Jego partia, której wielu wróżyło ogromną karierę, w kolejnych sondażach oscyluje w okolicy wyborczego progu.

Palikot usiłuje się ratować na różne sposoby. Do niedawna wielu nie wierzyło w prawdziwość jego opozycyjności. Wielu uważało, że to jakaś uzgodniona z Donaldem Tuskiem gra. Moim zdaniem nigdy tak nie było (ambicje Palikota sięgają nieba...), ale jego obecne zachowania nawet sceptyków powinny przekonać, że usiłuje on naprawdę szkodzić rządowi. Język, którego używa, mówiąc o rządzie i premierze, zaczyna przypominać język Jarosława Kaczyńskiego. Przedstawia bowiem Tuska jako nie po prostu premiera rządu, wobec którego jest w opozycji, ale wręcz  jako zagrożenie dla kraju. Charakterystyczne, że w czasie debaty smoleńskiej posłowie Ruchu wyszli z sali. Jeszcze niedawno byłoby odwrotnie – nie omieszkaliby wykorzystać okazji, by poużywać sobie na znienawidzonym PiS. Teraz jest inaczej. Najwyraźniej Palikot wie, że również w jego elektoracie emocje antykaczyńskie schodzą na drugi plan wobec antyrządowych. Jednocześnie lider Ruchu wykonuje zdumiewające manewry światopoglądowe i w tej chwili nikt już chyba nie jest w stanie powiedzieć, czy w sprawach gospodarczych jest on radykalnym liberałem, czy wprost przeciwnie – lewicowcem. Wszystko to razem sprawia wrażenie raczej rozpaczliwe.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy