Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Dlaczego przychodzę do redaktor Jaworowicz?

Eryk Mistewicz

We wszystkich stacjach TV rośnie oglądalność programów interwencyjnych, jakby wesołe śpiewanki zaczynały nudzić

Znajomi nie rozumieją, po co tam chodzę. Przecież tam bieda aż piszczy. Przecież interior przeraża swą beznadzieją. Przecież wśród 3,5–4 mln widzów, którzy gromadzą się tydzień w tydzień, aby oglądać „Sprawę dla reportera", nie ma ani jednego potencjalnego klienta dla moich usług.

A jednak. Ten program wyprostowuje każdego. Pamiętam oczy mecenasa „warszawki", tego, o którym mówi się, że bije kolejne żony i obsługuje grupy mafijne, gdy nie mógł ukryć wzruszenia. I konieczność powtórzenia nagrania końcówki programu, gdy wszyscy najzwyczajniej nie wytrzymali emocji.

Emocje. Żaden program tak silnie nie operuje prawdziwymi emocjami. Żaden nie pokazuje uważniej prawdziwej Polski.

Siła mocnych narracji: spatologizowana władza na wszystkich poziomach, im niżej, tym gorzej. Idące na łatwiznę sądy (ileż spraw udało się odnowić ekipie Jaworowicz, mimo że wydały się definitywnie zakończone). Niefunkcjonująca pomoc społeczna. Ludzka naiwność i głupota, ale i pazerność, brak najprostszych odruchów. Zniszczony solidaryzm społeczny. I, jak w ostatnim programie, Kubuś z wodogłowiem, który nie ma najmniejszych nawet szans na wózek rehabilitacyjny.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy